απώλεια αστυνομικής ταυτότητας

γνωριμια με το θεατρο
χαλασμενο ρολοι ευδαπ

Πρόκριση-θρίλερ

Η Γιουνάιτεντ ήταν «ψυχρή» και αποτελεσματική στην αναμέτρηση με τη Θέλτα και ελαχιστοποίησε τους κινδύνους στην εστία του Ρομέρο στα πρώτα 45 λεπτά (ένα σουτ του Άσπας στο 5 και μια κεφαλιά του Βας δίπλα από το δοκάρι στο 42 οι μοναδικές ευκαιρίες των Ισπανών).

2017 05 11T191307Z 137531587 MT1ACI14791573 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MUN CLV
(Προσπάθεια του Βας για τη Θέλτα - Πηγή: Action Images via Reuters / Jason Cairnduff Livepic)

Αντίθετα η Μάντσεστερ βρήκε και γκολ με ωραία κοντινή κεφαλιά του Φελαϊνί από σέντρα του Ράσφορντ στο 17, βάζοντας τις βάσεις για την πρόκριση στον τελικό της Στοκχόλμης.

2017 05 11T192538Z 137532338 MT1ACI14791604 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MUN CLV
(Το γκολ της Γιουνάιτεντ με τον Φελαϊνί - Πηγή: Action Images via Reuters / Jason Cairnduff Livepic)

Η Γιουνάιτεντ επέλεξε στο β ημίχρονο να διαχειριστεί πάλι το ματς, δίχως να επιχειρήσει με ένταση να πετύχει 2ο γκολ. Η Θέλτα σταδιακά κυνήγησε την ισοφάριση μετά το 70 και αφού προειδοποίησε το Ρομέρο έκανε το 1-1 με κεφαλιά του Ρονκάλια στο 85.

Τρία λεπτά αργότερα είχαμε σύρραξη στο κέντρο του γηπέδου με τον Μπαϊγί να σπρώχνει τον Γκουιντέτι και τον Ρονκάλια να του δίνει γροθιά από πίσω.

2017 05 11T205401Z 137537641 MT1ACI14791723 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MUN CLV
(Γενική σύρραξη στο Ολντ Τράφορντ - Πηγή: Action Images via Reuters / Jason Cairnduff Livepic)

Μπαϊγί και Ρονκάλια αποβλήθηκαν, αλλά προσπάθησαν να συνεχίσουν τον πυγμαχικό αγώνα βγαίνοντας από το γήπεδο.

2017 05 11T205704Z 137537824 MT1ACI14791730 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MUN CLV
(Μπαϊγί (αρ.) και Ρονκάλι (δ.) συνέχισαν και εκτός γηπέδου - Πηγή: Reuters / Darren Staples Livepic)

Το ματς είχε 6 λεπτά καθυστερήσεων με τη Θέλτα στην τελευταία φάση να μην μπορεί να γυρίσει την μπάλα στην κενή εστία και τη Γιουνάιτεντ να επιστρέφει σε Ευρωπαϊκό τελικό μετά τον χαμένο τελικό του Champions League το 2011 από την Μπαρτσελόνα.

2017 05 11T210844Z 137538524 MT1ACI14791768 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MUN CLV
(Ο Γκουιντέτι δεν πιστεύει την ευκαιρία που έχασε - Πηγή: Action Images via Reuters / Jason Cairnduff Livepic)